Archiwalna Strona Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupsku - Przemoc w rodzinie

Przemoc w rodzinie

W załącznikach dane teleadresowe funkcjonujących na terenie województwa pomorskiego jednostkach publicznych i niepublicznych prowadzących specjalistyczne poradnictwo, zapewniających miejsca noclegowe, świadczących pomoc dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie, realizujących programy korekcyjnoedukacyjne i programy psychologiczno-terapeutyczne dla osób stosujących przemoc w rodzinie oraz Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

Załączniki:
Pobierz plik (BAZY KONTAKTÓW PRZEMOC 2020 .xls)PODMIOTY SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE W GMINIE/POWIECIE.[Baza kontaktów]347 kB
Pobierz plik (Podmioty realizujące programy  psychologiczno-terapeutyczne dla sprawców przemocy w rodzinie w 2020 r.xls)Podmioty realizujące programy psychologiczno-terapeutyczne dla sprawców przemocy w rodzinie w 2020 r.xls[Podmioty realizujące programy korekcyjno-edukacyjne dla sprawców przemocy w rodzinie w 2020 r]26 kB
Pobierz plik (Podmioty wsparcia 2020.xls)PODMIOTY SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE W GMINIE/POWIECIE.[Podmioty wsparcia]141 kB
Pobierz plik (Rejestr - schronienie stan na 15.05.pdf)Rejest miejsc tymczasowego schronienia w placówkach dla osób bezdomnych[Rejest miejsc tymczasowego schronienia w placówkach dla osób bezdomnych]751 kB
Pobierz plik (Rejestr specjalistycznego poradnictwa-tabela.pdf)Rejestr specjalistycznego poradnictwa-tabela.pdf[Rejestr specjalistycznego poradnictwa]956 kB
Pobierz plik (Specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w 2020 r.xls)Specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w 2020 r.xls[Specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w 2020 r]25 kB

Poradnik „Osobisty plan awaryjny” przygotowany we współpracy z ekspertkami z Centrum Praw Kobiet, Fundacji Feminoteka, Ogólnopolskiego Pogotowia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ .
Publikacja zawiera praktyczne porady dla osób zagrożonych przemocą i użyteczne dane teleadresowe, które pomogę tym osobom zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zniwelować potencjalne ryzyko.

poradnik0002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Osobisty plan awaryjny - poradnik.pdf)Osobisty plan awaryjny[poradnik]431 kB

Czytaj więcej: Poradnik

 

 

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2,w celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego osób  realizujących zadania związane z procedurą „Niebieskiej Karty”, osób i rodzin doświadczających przemocy wprowadzone zostają zasady przestrzegania wzmożonego reżimu sanitarnego.

Kontakt wszystkich osób działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz osób, wobec których realizowana jest procedura „Niebieskiej karty” należy ograniczać w miarę możliwości do kontaktu zdalnego realizowanego telefonicznie.

Zgłoszenia sytuacji związanej z występowaniem przemocy proszę kierować telefonicznie 59 842 84 02 do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14:00 z pracownikiem socjalnym z terenu zamieszkania bądź z Przewodniczącą Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego Panią Małgorzatą Dobrosielską.

 

Ponadto w sytuacjach związanych z potrzebą zgłoszenia zdarzenia do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, Centralnej Książce Telefonicznej oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997.

 

 

3EC48216 F75A 4BC6 881D 290E7B156A30

plakat A3 Twój parasolTwój Parasol” - nowe narzędzie do walki z przemocą

Aplikacja Twój Parasol powstała w ramach projektu „Efektywna Policja – ochrona ofiar i świadków przemocy” i programu Unii Europejskiej „Rights, Equality and Citizenship Programme (REC)”. W stworzenie jej ogólnopolskiej wersji włączyli  się funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Co ciekawe, do polskiego projektu dołączyły Niemcy, Litwa i Łotwa, dzięki czemu aplikacja dostępna jest na terenie wymienionych krajów.

Stanowi ona niezwykle praktyczne i skuteczne narzędzie skierowane zarówno do osób doświadczających przemocy w rodzinie, jak i będących jej świadkami - poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia bowiem dostęp do bazy organizacji oferujących pomoc osobom pokrzywdzonym. „Nawet jadąc autobusem czy w bezpiecznym dla siebie momencie, osoba doznająca przemocy może przeczytać o wielu aspektach przemocy w rodzinie. Dowie się również, co może zrobić w sytuacji, w której się znalazła” – mówi o aplikacji kom. Paweł Mikitiuk, naczelnik Wydziału Prewencji KRP Warszawa I (Śródmieście), zaangażowany w tworzenie aplikacji.

Oprócz wspomnianej powyżej roli edukacyjnej Twój Parasol ma również na celu umożliwienie osobom pokrzywdzonym przesyłanie zgłoszeń o charakterze przemocowym, które mogą zostać wykorzystane później, bez pozostawienia śladów w smartfonie. Dodatkowo aplikacja pozwala zarówno na kontakt ze wcześniej skonfigurowanym adresem email, jak i na szybki wybór telefonu alarmowego 112.

Czytaj więcej: Twój Parasol 

Dane kontaktowe

adres:
ul. Obrońców Wybrzeża 2

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 842 84 02

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek: 7.00 - 16.30
wtorek: 7.00 - 15.00
środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 7.00 - 15.00
piątek: 7.00 - 13.30
kasa czynna:
poniedziałek: 10.00 - 15.30
wtorek-czwartek: 10.00 - 14.00
piątek: 10.00 - 12:30

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Archiwalna Strona