Centrum Usług Społecznych
Gminy Słupsk

„Podniebny” Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk w Krępie Słupskiej

Tegoroczne obchody Dnia Mieszkańca Gminy Słupsk odbędą się 4 czerwca na lotnisku w Krępie Słupskiej. Na uczestników czekać będą „podniebne” atrakcje m.in. loty zapoznawcze, które zapewni gospodarz imprezy - Aeroklub Słupski. Gwiazdą wydarzenia będzie polska piosenkarka - Roksana ROXIE Węgiel. W programie także wystawa samolotów, pokazy lotnicze, animacje i warsztaty dla dzieci oraz występy lokalnych zespołów.

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk to coroczne wydarzenie, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tegoroczne obchody odbędą się na lotnisku w Krępie Słupskiej, a gospodarzem wydarzenia będzie Aeroklub Słupski.

 „Serdecznie zapraszam mieszkańców na wyjątkowy i bardzo oczekiwany Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk. Będzie to doskonała okazja aby jeszcze raz pokazać, że Gmina Słupsk to Nasza Mała Ojczyzna. Zachęcamy do włączenia się w radosne świętowanie i wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia w Krępie Słupskiej.” - mówi Barbara Dykier, Wójt Gminy Słupsk.

Gwiazdą tegorocznego Dnia Mieszkańca Gminy Słupsk będzie polska piosenkarka Roksana Roxie Węgiel. Ma na swoim koncie przeboje grane w największych rozgłośniach radiowych. Zwyciężyła pierwszą edycję programu The Voice KidsKonkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci oraz 3. edycję programu tanecznego Dance Dance Dance. Jest laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

4 czerwca będzie dniem pełnym atrakcji. Zapraszamy już od godz. 13.00 do siedziby Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej.” – mówi Zbigniew Gach, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. „Wydarzenie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych lotnictwem, ale nie tylko. Przewidujemy też specjalne strefy dla dzieci z warsztatami i animacjami. Zdecydowanie najmocniejszym punktem będzie występ Roksany Węgiel w otoczeniu pokazów lotniczych i wystawy samolotów. To wyjątkowe wydarzenie dla całej rodziny.” dodaje.

Teren wydarzenia zostanie podzielony na specjalne strefy: rękodzielników, dla dzieci, gastronomiczną, pokazową i koncertową. W strefie skierowanej dla najmłodszych odbędą się warsztaty m.in. ceramikarskie i wikliniarskie. Ogromną atrakcją dla uczestników imprezy będą również loty zapoznawcze: samolotów, helikopterów i szybowców, które zostaną przeprowadzone przez Aeroklub Słupski. Będzie to też niespotykana okazja do rozmowy z zawodowymi pilotami. Organizatorzy przewidują także konkursy z nagrodami – do wygrania będą vouchery na loty zapoznawcze w Aeroklubie Słupskim.

Co jeszcze będzie się działo tego dnia? Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk utworzy wraz z grupą wolontariuszy punkt rejestracyjny dla potencjalnych dawców szpiku kostnego pod patronatem Fundacji DKMS. Podczas wydarzenia każda osoba, która będzie spełniała warunki formalne może wpisać się do ogólnopolskiej bazy potencjalnych dawców oraz dokonać wymazu.

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk, 4 czerwca start godz. 13:00. Więcej informacji na www.kultura.slupsk.pl oraz na wydarzeniu: https://bit.ly/3wyYwlI

Organizatorzy: Gmina Słupsk, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, Aeroklub Słupski, Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk

Partner wspierający: Emka S.A