Centrum Usług Społecznych
Gminy Słupsk

Czułe Spotkania vol. 3.

Wspólnie z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy Słupsk zapraszamy w sobotę, 21 października 2023 r., do Lądowiska Kultury na kolejne wydarzenie z cyklu „Czułe spotkania”. Będzie to inicjatywa skupiona wokół profilaktyki raka piersi, ale znajdzie się też miejsce m.in. na rozmowy, wykłady i warsztaty.

PROGRAM:

14:30-16:20 Czuły dotyk. Warsztat pracy z ciałem według Alexa Lowena

Metoda terapeutyczna oparta na nurcie Analizy Bioenergetycznej pozwala stworzyć spójne relacje ciała z umysłem i poprawić jego funkcjonowanie w różnych obszarach. Ćwiczenia umożliwiają poznanie nawyków mięśniowych i odkrycie, co powoduje napięcia w ciele. Dzięki nim możliwe jest uświadomienie sobie, jaką postawę przyjmuje ciało w zależności od sytuacji, w jakiej się znajduje. Poprzez dokładną analizę można łatwo określić, jakie wydarzenia z przeszłości ukształtowały obecną postawę.

Prowadzenie: Edyta Lewczuk. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi zarówno na indywidualnych sesjach, jak i grupowych warsztatach. Ukończyłam studia podyplomowe o kierunku AWF Joga i Relaksacja na Warszawskiej uczelni. Początkowo byłam zafascynowana pracą jogina i otworzyłam własne studio jogi Hatha Joga w Słupsku. Po kilku latach praktyk i wielu przeprowadzonych zajęciach grupowych poczułam, że chciałabym zdobyć szersze kwalifikacje, dzięki którym będę mogła pomagać innym. Ukończyłam różne szkolenia, aż w końcu zdecydowałam się na odbycie 4-letnej nauki w Szkole Psychoterapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej akredytowanej przy Międzynarodowym Instytucie Analizy Bioenergetycznej.

 

16:30-17:00 Akt teatralny „Komedia z Elementami Profilaktyki”

Humor może być najlepszym narzędziem do radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. Podczas gdy wiele z nas ma podobne wątpliwości i dylematy, ważne jest, aby znajdować radość w codziennych sytuacjach. Artystka i standuperka – Olga Strizhniova – odkryje humorystyczne aspekty codzienności poprzez swoje spostrzeżenia Świata jako kobieta. Urodzona na Białorusi i obecnie mieszkająca w Polsce, prowadzi warsztaty z dziećmi i koordynuje wydarzenia kulturalne. Podzieli się swoimi przemyśleniami na temat zdrowia, spełnienia, prawdziwych marzeń, kobiecości i relacji rodzinnych, ukazując, jak wszystko to może być zarówno powierzchowne, jak i wieloznaczne, za pomocą refleksyjnych i humorystycznych opowieści z własnego życia.

 

17:10-17:40 Zdrowe piersi są OK! Samobadanie piersi i co dalej?


Prowadzenie: Dorota Hryknkiewicz. Fizjoterapeutka z 36 letnim stażem pracy, z czego od 25 lat zajmuje się rehabilitacją pacjentów onkologicznych. W swojej pracy skierowana przede wszystkim w stronę kobiet z rozpoznaniem nowotworu złośliwego piersi. Za cel stawia sobie edukację oraz usprawnianie pacjentów po zabiegu usunięcia nowotworu. Zależy jej na tym, aby pacjenci, zarówno kobiety jak i mężczyzni, kończąc terapię mogli cieszyć się pełnią życia, a choroba stała się przeszłością. Zaangażowana działaczka społeczna, ciesząca się z możliwości dzielenia się swoją wiedzą z zakresu profilaktyki prozdrowotnej. W swojej pracy kieruje się empatią i zrozumieniem potrzeb pacjentów.

17:50-18:20 Wdech- wydech.. o czułym oddechu. Wykład z elementami ćwiczeń w pozycji siedzącej.

Prowadzenie: Małgorzata Domżalska. Mandala Center nauczycielka jogi, instruktorka mindfulness, uzdrowicielka, artystka, podróżniczka, masażystka dźwiękiem.

 

18:40-19:40 Koncert Mis Kryształowych

Koncert otwarty. Zapraszamy każdego, kto ma ochotę zanurzyć się w kąpieli dźwięków gongów, mis tybetańskich i dzwoneczków. Wyciszyć umysł, złagodzić napięcia nerwowe, a jednocześnie zwiększyć świadomość siebie. Uczestnicy leżąc w wygodnych pozycjach, poddają się harmonizującemu działaniu fali dźwiękowej, która usuwa zmęczenie, regeneruje oraz odświeża ciało i umysł.
Zachęcamy do zabrania własnych mat, koców, poduszek.. wszystkiego co pozwoli w komfortowych warunkach zrelaksować się i odpływać w świat łagodnych doznań.

Prowadzenie: Małgorzata Domżalska. Mandala Center nauczycielka jogi, instruktorka mindfulness, uzdrowicielka, artystka, podróżniczka, masażystka dźwiękiem.

 

Oprócz tego w holu Lądowiska Kultury w godzinach 16:00-19:00 dostępne będą stanowiska:

  • Konsultacje, nauka samobadania, Stowarzyszenie Amazonki
  • Konsultacje indywidualne, Koordynator Centrum Usług Społecznych, Poradnictwo w ramach projektu „Bliżej mieszkańców”
  • Konsultacje indywidualne, Agnieszka Gazda. Brafitterka. Salon „Świat bielizny”
  • Punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego z Fundacją DKMS

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszeń należy dokonywać pod adresem esorbian@cus.slupsk.pl wskazując numer kontaktowy oraz miejsce zamieszkania.

Regulamin