Centrum Usług Społecznych
Gminy Redzikowo

Kluby Seniora

Kluby Seniora, które powstały na terenie gminy Redzikowo mają na celu integrację seniorów, osób w podobnym wieku.  Jest to przestrzeń przeznaczona dla osób starszych, w której mogą się spotykać, spędzać wspólnie czas, a nawet nabywać nowych umiejętności podczas szkoleń i warsztatów. Uczestnicy Klubów Seniora mogą liczyć na wsparcie współuczestników, aktywne spędzanie czasu w miłej atmosferze w pobliżu miejsca zamieszkania.

Pierwszy Klub Seniora na terenie Gminy Redzikowo powstał w 2000 roku w Siemianicach. Każdy Klub Seniora ma zapewniony dostęp do Świetlicy Wiejskiej w ustalonym dniu tygodnia, zwrot kosztów zakupu kawy, herbaty, cukru, mleka, wody, kije oraz instruktora do Nordic Walking podczas spotkań. 

Członkowie Klubów Seniora mają możliwość brać udział w różnorodnych imprezach kulturalnych, wyjazdów do kina, teatru, wycieczkach i różnorodnych akcjach, spotkaniach, pogadankach, udzielają się podczas marszów w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Seniorzy biorą również udział w  wycieczkach pod hasłem: "Poznaj naszą gminę", czy uczestniczą w Balu Aktywnego Seniora. Uczestnicy rozwijają swoje umiejętności i zdolności oraz  poszerzają wiedzę  w wielu interesujących dziedzinach, uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach. 

Uczestnikami Klubu Seniora mogą zostać kobiety w wieku od 60 r.ż. oraz mężczyźni od 65 r.ż. Aby utworzyć Klub Seniora wymagana jest przynajmniej 10-cio osobowa grupa zebranych uczestników. W każdej chwili można dopisać się do wybranego Klubu Seniora. 

Aktualnie na terenie Gminy Słupsk działa 21 Klubów Seniora  w miejscowościach : Siemianice, Jezierzyce, Lubuczewo, Bierkowo, Redzikowo Osiedle, Bukówka, Krępa Słupska, Bruskowo Wielkie, Redzikowo, Włynkówko, Kukowo, Swołowo, Redęcin, Wieszyno, Bydlino, Gałęzinowo, Kusowo, Grąsino, Strzelino, Rogawica oraz Klub Seniora przy Gminnym Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Redzikowie.